Hükümet Sözcüsü Bozdağ, siyasetteki ”tamam-devam” polemiğiyle ilgili ”İktidar Twitter’dan değil sandıktan çıkacaktır. Gerçek iktidar haziran ayının 24’ünde belli olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir gün milletimiz ‘tamam’ derse ancak o zaman kenara çekiliriz” açıklaması siyasetin en fazla konuşulan konusu oldu.

Konu sosyal medyada da bir numaralı gündem maddesiydi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ gazetecilere ”tamam-devam” tartışmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Tayyip Bey’in gücü milletten gelmektedir. Allah’ın izniyle milletimiz, nasıl 15 Temmuz’da onu ölümüne muhafaza ettiyse, 24 Haziran’da da Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı sandıkta müdafaa, muhafaza edecektir. İktidara milletiyle gelen iktidarda milletiyle güçlenen bir lider olarak milletine inancını ifade etmesi kadar doğal bir şey olamaz. Sayın Cumhurbaşkanımızı iktidardan etmek isteyen sadece Türkiye içinde değil dışında da fazla güçler oldu. Kapatma davası açıldı iktidardan indiremediler. 24 Haziran’da milletin dua ve desteği ile iktidar Recep Tayyip Erdoğan tarafından milletimizin emaneti olarak devralınacaktır. İktidara gelmenin yolu sandıktan geçer. İktidar Twitter’dan çıkmayacaktır sandıktan çıkacaktır. İktidar Twitter’dan değil sandıktan çıkacaktır. Onlara tavsiye ediyorum kendinizi fazla yormayın. İktidarın yolu Twitter’ın desteklerinden veya sosyal medyanın yalanlarından geçmiyor, milletin helal oylarından ve sandıktan geçiyor. Milletimize güveniyoruz, kime milletin ‘tamam’, kime ‘devam’ diyeceğini hep beraber göreceğiz. Gerçek iktidar haziran ayının 24’ünde belli olacaktır. Onlar rüya görüyorlar, 24 Haziran bu rüyaların kabusa döndüğü yeni bir gün olacaktır.”

24 Haziran seçimine de değinen Bozdağ ”Hepsinin derdi ikinci tura acaba yarışı erteletebilir miyiz. Bu seçimde de ilk turda Cumhurbaşkanlığı seçimi olacaktır. İlk defa bir partinin genel başkanı kendi vekillerini öbür bir partiye kiraladı” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen buraya adınızı girin